14/03/2017, 08:42 Redakcja

Białostocka firma SoftwareHut z nominacją do nagrody Awwwards

Projekt nowej strony internetowej firmy SoftwareHut został nominowany do międzynarodowej nagrody „Awwwards”, przyznawanej za design i nowatorstwo w projektowaniu stron internetowych. To nie pierwsza nominacja tej informatycznej spółki, która zdobywała już podobne wyróżnienia w ubiegłych latach. Głosowanie potrwa od 13 do 20 marca.

Nominację do nagrody Awwwards wręcza międzynarodowe jury, tworzące społeczność designerów, deweloperów i najlepszych agencji interaktywnych z branży. Organizatorzy doceniają wysiłki twórców stron internetowych i aplikacji – prawdziwych majsterkowiczów, budowniczych i internetowych architektów. Szansę na zwycięstwo mają projektanci, którzy dbają o jakość wizualną strony, ux oraz interoperacyjność, czyli jej zgodność z nowoczesnymi przeglądarkami i urządzeniami.

Czym charakteryzuje się nowa strona SoftwareHut?

Zdaniem twórców nominowana strona softwarehut.com jest dynamiczna, a jej atrakcyjność polega głównie na intuicyjnej nawigacji, która zachęca użytkownika do angażowania się i zagłębiania w treści.

Zaprojektowaliśmy naszą stronę tak, aby była intuicyjna i cieszyła oko wyglądem. Projektowanie strony zostało poprzedzone badaniami UX. Napisanie kodu poprzedziliśmy dogłębną analizą naszej oferty, segmentacją posiadanych klientów i spojrzeniem na content z perspektywy klienta poszukującego najlepszego rozwiązania. Dodatkowo zależało nam, żeby kod był pozytywnie odbierany przez wyszukiwarki – tłumaczy Robert Matyszewski, wiceprezes SoftwareHut.

Dopasowane treści i świadomość znaczenia wizerunku

Firma dostosowała treści zakładek swojej strony w zależności od tematu i ostatecznego odbiorcy.

Postaraliśmy się, żeby każda grupa odbiorców otrzymała potrzebne jej informacje w sposób do niej dopasowany. Przykładowo, strona dla startupów jest zupełnie inna niż ta dla korporacji. Natomiast zakładka skierowana do społeczności IT (4FUN) ma o wiele luźniejszy charakter – mówi Robert Matyszewski.

Jako spółka informatyczna mamy świadomość, jak dużą rolę w dzisiejszym świecie odgrywa przejrzysta i nowoczesna strona internetowa. Dlatego z dużą starannością dbamy o artystyczne aspekty wizerunku naszego i naszych klientów – podkreśla R. Matyszewski.

Doświadczenie procentuje

Tegoroczna nominacja do „Awwwards” jest pokłosiem doświadczeń SoftwareHut w projektowaniu stron internetowych. W ubiegłym roku organizatorzy konkursu wyróżnili projekt www.fairplayacademy.com nagrodą Honorable Mention. Natomiast dwa lata temu uznanie zyskały 3 realizacje grupy LemonTea, w tym jeden zdobył nagrodę Honorable Mention. Firma LemonTea od marca 2016 roku weszła w skład spółki SoftwareHut.

Internauci mają decydujący głos

O ostatecznym wyborze zwycięzcy w konkursie Awwwards, oprócz jury przyznającego punktację, zdecydują również Internauci. Przez najbliższy tydzień pod adresem https://www.awwwards.com/sites/softwarehut będzie można oddawać głosy na projekt strony internetowej SoftwareHut i pomóc białostockiej firmie w zdobyciu tej prestiżowej nagrody.  

Komentarze
komentarze wspiera silnik Disqus