9/12/2016, 10:51 Redakcja

Paczka Zwana Pożądaniem – urodzinowy film yestersen

 

Z okazji pierwszych urodzin yestersen, internetowego gabinetu vintage, jego twórcy wyprodukowali krótkometrażowy film retro inspirowany twórczością Wesa Andersona.

Specyfika branży e-commerce nie pozwala na osobiste poznanie klientów, dlatego założyciele yestersen - Karol Misztal i Maxime Chanson – postanowili z przymrużeniem oka osobiście pokazać jak wygląda ich praca. Oprócz właścicieli internetowego gabinetu vintage, w filmie można zobaczyć srebrną Alfę Romeo Spider 85’, czerwony motorower Jawa i wiele przedmiotów oferowanych przez platformę. „Jesteśmy przekonani, że wielu naszych klientów odnajdzie w naszym klipie należące do nich fotele, lampy czy inne przedmioty vintage” – tłumaczy Misztal.

Prace nad filmem rozpoczęły się już w wakacje. Reżyserią zajął się Ignacy Heringa, który ma na swoim koncie produkcje wideo dla The Color Run, Draft Publishing czy ESPCI, a swoją twórczość przedstawiał m.in. w paryskim Le Palais de La Decouverte i La Cite des Sciences. „Ignacy to człowiek-orkiestra: kompozytor, reżyser, montażysta i scenarzysta – decydując się na współpracę z nim mieliśmy pewność, że nasz klip będzie spójny na wszystkich poziomach z filozofią vintage yestersen” – podsumowuje Misztal.

Heringa bardzo skrupulatnie opisał sentymentalną rzeczywistość yestersen, konstruując ujęcia i używając technik nawiązujących do odrealnionych światów znanych z filmów Wesa Andersona. Zza kamery wspomagał go w tym Tadeusz Kieniewicz, który pracował m.in. przy najnowszych kampaniach dla marek takich jak Coca-Cola, Fanta czy Faktoria Win. Klip kręcono w sentymentalnych zakątkach Warszawy o stylistyce retro: w Domu Pod Orłami, zabytkowej kamienicy przy Mokotowskiej 51/53 i hotelach Bellotto i Rialto.

Ścieżkę dźwiękową do produkcji skomponował włoski zespół Nothing For Breakfast. Nawiązuje ona do twórczości francuskiego piosenkarza i aktora Jacques’a Dutronca, gwizady lat 60. i 70.

Tagi: yestersen
Komentarze
komentarze wspiera silnik Disqus