13/01/2017, 10:52 Redakcja

Wyniki badania Gemius/PBI za grudzień 2016

Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, jak i zestawienie najpopularniejszych domen.

Liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln.

W grudniowych danych z badania Gemius/PBI są już dostępne statystyki miesięczne dla aplikacji mobilnych. Pomiarem są objęte aplikacje mobilne, z których korzystają polscy użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem Android lub iOS (dotyczy aplikacji audytowanych). Wyniki pokazują liczbę użytkowników i zasięgi a w przypadku aplikacji audytowanych (przyp. aplikacje audytowane to takie, która mają wpięte w kod skrypty badawcze Gemiusa) także liczbę odsłon i czas. Populacja internautów, którzy korzystają z wyłącznie z aplikacji mobilnych, bez odwiedzania stron WWW wynosi 1,7 mln.

WYDAWCY - Wszystkie platformy

wydawcy

WYDAWCY - platforma pc

platforma-pl

WYDAWCY - platforma mobile

platforma-mobile

DOMENY - wszystkie platformy

domeny

DOMENY - platforma pc

domeny-platforma-pc

DOMENY - platforma mobile

domeny-platforma mobile

APLIKACJE MOBILNE

aplikacje mobilne

Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln

Liczebność próby: N=140 447. Grupa objęta badaniem 7-75 lat. Do badania wykorzystano dane o strukturze internautów pochodzące z badania NetTrack Millward Brown z III kwartału 2016r. i badania Maluchy z 2015r.

Komentarze
komentarze wspiera silnik Disqus